Опции за информация за Шанхай

От Шанхай до Париж – разказ за голямата война и забранената любов (откъс)

Хонкю е кварталът, който бе превърнат в тяхно гето. Шанхай се нарича градът на тяхното проклятие, но и на спасението им.

Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.

Однако китайская армия была неспособна к таким манёврам. Японская армия на голову превосходила китайскую по техническому оснащению. У китайцев не было ни достаточного количества автотранспорта, ни подходящих железнодорожных линий для перемещения войск; подавляющее большинство китайских военных частей следовало на фронт пешком. Переброска войск с юга на север Китая в результате занимала гораздо больше времени, чем доставка японцами подкреплений по морю с Японских островов. Поэтому доставка подкреплений на север Китая была невозможна; кроме того, если бы японцам удался выход в центр Китая, они потом могли бы прижать китайскую армию к морю в районе Шанхая и Нанкина, как это сделали немцы с английской армией во время битвы за Дюнкерк.

Антарктида Северна Америка Южна Америка Африка Австралия и Океания Азия Европа

Излиза ново издание на „Кървави разкази“ от Александър разкази Шанхай Чакъров. Снимка: „Ерове" София,  

Добре познатото пилешко вретено е едно, а това пълнено пилешко филе в бутер тесто е нещ...

Свободно време Силата на Кейт: Ето как принцесата се завърна към кралските си задължения

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

В деня, когато Тео тръгна към гарата, Луи не отиде с него.

Тя извади квадратно парче велур от долното чекмедже на изложено шкафче и въздъхна, когато улови отражението си в стъклената му вратичка. Ако не беше толкова ниска и не изглеждаше така млада, чичо ѝ може би щеше да се държи с нея като с възрастен човек.

Единственият роман на Оскар Уайлд излиза в ново илюстровано издание у нас (откъс)

Трагична и въздействаща, животоутвърждаваща и автентична, „Червените орхидеи на Шанхай“ едновременно шокира читателите, но и се превръща в истинска ода за оцеляването, любовта и необикновената сила на човешкия дух.  

От дълго време насам китайските университети и фирми се опитват, доколкото е възможно, да успеят да произвеждат частите за превозните средства локално в Китай. Тази локализация трябва да пренесе методиката на производство в страната и също така да намали разходите. Има частични съмнения, че всъщност тази мярка във всички случаи ще доведе до желаното понижаване на разходите. По-нататъшното развитие на системата е съществено зависимо от инженерните успехи и общата работа с немските производители.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *